Maksomer
Tanıtım

MAKSOMER 1966 yılında limited şirket olarak kurulmuş ve 1981 yılında anonim şirket olmuştur. Şirketin merkezi, Ankara/ Türkiye’dir.

Kuruluşundan itibaren, inşaat alanında aralıksız olarak müteahhitlik hizmeti veren Şirket, bu güne kadar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde üstlendiği ve başarı ile tamamladığı önemli projeler dolayısıyla, inşaat alanında geniş bir deneyim kazanmıştır.

Dünyamızda son yıllarda artmakta olan ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmayı amaçlayan çevre bilinci, Türkiye’yi de yakından etkilemekte ve bunun sonucu olarak, yerel yönetimlerimiz, Katı Atık Yönetimi, Atıksu Arıtma gibi çevre alt yapı projelerine büyük önem vermekte ve bu projelerle ilgili yapım işlerine öncelik tanımaktadır.

Şirketimiz, bu bağlamda Denizli Belediyesi’nce 2000 yılında ihale edilen Katı Atık Yönetim Projesi’ni, bir Alman firması olan Strabag International Inc. Firması ile birlikte üstlenerek başarı ile tamamlamış ve bu konuda öncü bir firma olma niteliğini kazanmıştır. Bu projeyi, Samsun, Erzurum Belediyeleri, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu ve bir özel sektör firması olan İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.tarafından yaptırılan Kül Atık Yönetim Projeleri izlemiştir.

Şirketimiz, çevre kirliliğinin önlemesinde önemli rol oynayan çeşitli Atıksu Arıtma ve Kanalizasyon projeleri ile ilgili yapım işlerini de gerçekleştirmiştir. T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı’nca ihale edilen Denizli/Pamukkale-Akköy-Karahayıt Atıksu Arıtma Tesisi-Kanalizasyon ve Muğla/Akyaka Atıksu Arıtma Tesisi-Kanalizasyon projeleri ile Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından ihale edilen OSB Atıksu Arıtma Tesisi projesi 1998-2009 yılları arasında Şirketimizin üstlenerek tamamladığı ve işletmeye aldığı büyük ölçekteki projelerdir.

Sirketimiz, İçmesuyu Hatları ve Terfi İstasyonları ile ilgili bir yapım işini de gerçekleştirerek, bu konuda deneyim kazanmıştır. Ülkemizde yağışların az olduğu 2006 yılında İzmit Sanayi Bölgesinde ortaya çıkan su kıtlığını gidermek üzere, acil olarak Sapanca Gölü’nden su getirilmesini öngören ve Kocaeli Belediyesi’nce ihaleye çıkarılarak Şirketimizce üstlenilen Kocaeli/Avluburun Terfi Sistemi İnşaatı, sözleşmede öngörülen kısa süre içinde başarı ile tamamlanmış ve işletmeye alınmıştır.

Şirketimiz, halen üç adet çevre projesi ile faaliyetlerini de etkin bir şekilde sürdürmektedir. Amasya Katı Atık Yönetim ve Amasya ve Bitlis Döküm Sahaları Rehabilitasyon Projeleri, inşaatları hızla bir şekilde devam etmektedir. Bu projeler, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından ihale edilmiştir.

Şirketimiz, bu projeleri, sürekli olarak bünyesinde bulundurduğu, özellikle alt yapı konularında bilgi birikimine ve uygulama deneyimine sahip teknik kadrosu ile gerçekleştirmiştir.

Şirketimiz, inşaat alanındaki en son teknolojik gelişmelere dayalı yeni yapım metotlarını yakından izlemekte ve bunları üstlendiği işlerde uygulamaya koymak için, gerek organizasyon yapısında gerek makine parkında gerekli iyileştirmeleri yapma çabası içinde bulunaktadır.

Maksomer, halen taahhüdündeki işlere ilave olarak, inşaat alanında diğer alt yapı işlerini de üstlenebilecek ve başarı ile tamamlayabilecek mali ve teknik güce ulaşmış bulunmaktadır.

Hakkımızda (Tümü)
MAKSOMER İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Güniz Sokak No: 24 Kavaklıdere / Ankara T: +90 (312) 426 73 53 (Pbx) F: +90 (312) 426 70 30, info@maksomer.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2011
Web Tasarım in/ajans